uz-logo-pion-2.png

Matematyka

z8.jpg z2.jpg z18.jpg

Specjalności:

  • INFORMATYKA MATEMATYCZNA
  • MATEMATYKA Z INFORMATYKĄ W EKONOMII
  • MATEMATYKA Z INFORMATYKĄ W FINANSACH I UBEZPIECZENIACH
  • MODELOWANIE MATEMATYCZNE
  • SPECJALNOŚĆ NAUCZYCIELSKA

Dlaczego Matematyka właśnie na naszym Wydziale?

To właśnie matematyka, zgodnie z powszechną opinią, jest królową nauk. Jednak pozostałe opinie na jej temat są zwykłymi, nie mającymi żadnych podstaw, stereotypami. Bo matematyka naprawdę jest wszechobecna.

Jeśli wydaje Ci się, że jedyny kontakt z matematyką w życiu codziennym masz, kiedy sprawdzasz, czy kasjerka w markecie dobrze wydała Ci resztę, to nic bardziej mylnego. Matematyka jest wszędzie. Codziennie, gdy oglądasz prognozę pogody podziwiasz efekt ciężkiej pracy matematyków. Kiedy wykonujesz jakieś komputerowe operacje "rozmawiasz" z maszyną, która rozumie tylko język matematyki. Matematyka pomaga w rozplanowywaniu sieci komunikacyjnych i leczeniu nowotworów. Przykłady można by mnożyć niemalże w nieskończoność. A satysfakcja ze zrozumienia pozornie skomplikowanych zjawisk - bezcenna. Poza tym daje szanse na interesującą i dobrze płatną pracę. Jeżeli jedyną rzeczą, która przychodzi Ci do głowy w odpowiedzi na pytanie "Co można robić po skończeniu matematyki?" jest praca nauczyciela, to przyjrzysz się proponowanym przez nas specjalnościom. Zobaczysz wtedy, że jest to tylko jedna z bardzo wielu możliwości. Chcesz być maklerem? Analitykiem finansowym? Programistą? Doradcą ubezpieczeniowym? A może masz ochotę wdrażać nowe technologie lub wpływać na procesy przemysłowe? Nic prostszego - studiuj matematykę!!!

O naszym Wydziale najlepiej mogą świadczyć nasi Absolwenci. Przeczytaj, jak studiowanie matematyki otworzyło Pani Marcie Wawrzyniak drzwi na świat.

"Obecnie mieszkam w Anglii, gdzie pracuję jako analityk finansowy w firmie konsultingowej analizując trendy cenowe gazu i elektryczności w UK.

W Anglii jest niewielu wykształconych matematyków, dlatego mając tytuł magistra matematyki, dobrą znajomość języka i obsługi komputera łatwo jest znaleźć pracę.

Studia w Zielonej Górze bardzo mile wspominam. Uważam, że jest to sympatyczne miasto dla studentów.

Większość studentów uważa, że najtrudniejszy jest pierwszy rok, ale tak naprawdę poziom nauki był wysoki przez wszystkie lata. Osobiście zależało mi na dobrych ocenach, dlatego przykładałam się do wszystkich egzaminów. Lubiłam większość przedmiotów wykładanych na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii dlatego z chęcią się uczyłam i nigdy nie miałam problemów z zaliczeniami. Uważam, że jak komuś zależy na studiach, przykłada się do nauki i interesuje go kierunek, który studiuje, to nie ma problemu z zaliczeniem sesji egzaminacyjnej.

Moja rada dla przyszłych studentów to regularne uczęszczanie na wykłady i inne zajecia, ponieważ zawsze lepiej jest zrozumieć wykładowcę, który podkreśli co jest szczególnie ważne i na co zwrócić uwagę.

Polecam wybór szczególnie naszego Wydziału, który ma bardzo dobre kontakty z zagranicznymi uczelniami, to znaczy, że studenci mają różne możliwości międzynarodowych wyjazdów. Ja osobiście po trzech latach na UZ wyjechałam do Holandii na dwuletni program magisterski. Za dobre wyniki w nauce dostałam stypendium, które umożliwiło mi studia na tamtej uczelni. Studia zagraniczne to prawdziwa szkoła życia, która nauczyła mnie nie tylko języka angielskiego, ale również niezależności i życia w obcym kraju. Dzięki temu wyjechałam do Anglii i dużo łatwiej mi było znaleźć dobrą pracę.

Mogę powiedzieć, że studia na kierunku matematyka otworzyły mi drzwi na świat, aczkolwiek trzeba ciężko pracować i nie zmarnować szansy jaką UZ oferuje swoim studentom."

Pozdrawiam

Marta

Matematyka w rekrutacji na UZ

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18